Články a testy

Začínáme s RC letadlem

Začínáme s RC letadlem

Vybíráme model prvního letadla

Je to jako v autoškole, je potřeba začít od začátku. Rovněž upozorníme, řízení rc letadla není ani trochu podobné řízení rc auta, jak si mnozí zákazníci myslí, tak rozvážně...

1.1
Prvním krokem by měla být volba RC simulátoru = propojíte vysílač k PC, nainstalujete software a virtuálně začněte s létáním. Na simulátoru máte možnost zjistit, který knipl zastupuje tu či onu funkci, jak se model chová za určitých podmínek a rovněž si zautomatizovat tzv.zrcadlové řízení, které bývá u začátečníků nejčastějším důvodem havárie - poté můžete přejít k reálnému létání. Ale pozor, v realitě tlačítko RESET neexistuje :-)
Druhou možností je mít někoho, kdo Vás prvními kroky provede v reálném světě a to buď za pomocí Učitel-žák módu řízení či jiným procesem.

1.2
Dalším krokem je volba vhodného typu pohonu. Určitě doporučíme volbu elektropohonu, tento druh pohonu nebude vadit nikomu z blízkých obydlí, nevyžaduje žádné zvláštní nadání pro seřizování motorů apod. I v oblasti servisu je elektropohon prakticky bezúdržbový, nabijete baterii, připojíte, letíte.

1.3
V případě volby modelu doporučíme určitě modely typu cvičný větroň, hornoplošník s tlačným motorem, cvičný hornoplošník s autostabilním profilem či vzepětím křídel.

1.4
Set a nebo ne? Pokud si chcete tento druh hobby pouze vyzkoušet, kompletní RTF set je pro Vás určitě vhodný, pro pár letů nebudete vynaložených financí nijak zásadně litovat a okleštěnost a jednoúčelovost komponent, především vysílačů, nabíječů vás nebude muset mrzet.
Pokud však nad tímto druhem hobby uvažujete dlouhodoběji či chcete mít možnosti nastavení rozsahů výchylek, citlivostí, mít vše pod kontrolou na displayi či hlasově, určitě doporučíme volbu vhodného, kvalitního vysílače, nabíječe, baterií a celkově celého osazení modelu. Poté doporučíme modely typu rychlostavebnic či ARF sety.

Teď už jen vhodně vybrat, naučit se létat a užívat si krásného hobby... a pokud si nebudete vědět s výběrem rady, kontaktujte naší zákaznickou podporou, rádi vám pomůžeme s výběrem.

VA-MODELS Team

Autor: VA-MODELS, Sobota 21. duben 2018